"Egy átlagos nő évente hétszer esik szerelembe, ebből hatszor cipőbe." (Kenneth Cole)

Női cipő

Színharmónia és divat, avagy milyen színű cipőt vegyek fel ma?

2017. október 23. - Burkon.Média

A megfelelő ruhák összepárosítása szubjektív döntés eredménye, azonban azok színeinek a kombinálása már objektív. A színharmónia adja számunkra a szabályrendszert, amivel könnyedén alakíthatunk ki különböző színhangzatokat, amik tükrözik az egyéniségünket, a hangulatunkat.

A színhasználathoz hozzátartozik, hogy sokan tudat alatt, ösztönösen is képesek megfelelő színeket összekombinálni, hiszen végső soron minden szín kombinálható a másikkal, csak a kiváltott hatás lesz eltérő. Mindezek mellett úgy gondoljuk, hogy hasznos lehet a divat iránt érdeklődőknek, ha legalább alap szinten megismerkednek a színek tudatos kombinálásának elveivel, illetve felvértezik magukat a mindennapi öltözködéshez szükséges tudással.

ea292ca7458669cb594a4ea1d13aa712.jpg

Értelemszerűen a tudatos öltözködésünk egyik központi eleme a cipő lesz. A különböző színpárosításokhoz nehezen tudunk konkrétan egy-egy darabot ajánlani, azonban az oldalunkon könnyedén megtalálhatsz mindent kategória, illetve szín alapján.

 

itten-color-wheel.png

​Még mielőtt belemerülnénk az alapokba, jó, ha tudod a következőket:

 

 

  • Az alap színkör 12 darab színből áll, ahogy a fenti ábrán is látod.
  • Hideg és meleg színek - meleg színek a sárga, a narancs, a piros és ezek árnyalatai, illetve hideg a lila, a kék, a zöld és ezek árnyalatai.

 

  • A bőr tónusa meghatározhatja a viselendő színeket - világos/hideg bőrtónussal általában jobban áll nekünk az élénk rózsaszín, a rubint vagy tengerész kék viselet, míg sötétebbel/sárgásabbal a sárga és a piros.

​Alap színhangzatok a divat szerelmeseinek

​1​. Egyszínű - a teljes harmónia

Az egyszínű - vagy más néven monochrome - viselet természetesen csupán egy színt tartalmaz, valamint annak árnyalatait, amit minden ruhadarab, így a cipő is követ. Ez a variáció talán a legharmonikusabb, hiszen ebben az esetben nem beszélhetünk különösebb kontrasztról. Általában elmondható, hogy az ilyen összeállítások az elegánsabb viselet során fordulnak elő.

2. Kiegészítő - ha szeretjük a kontrasztot

A kiegészítő vagy komplementer színek a színkörben egymással szemben helyezkednek el. Ezek a színek papíron nagy kontrasztot alkothatnak, azonban az öltözködésünk során meglepően jól kiegészítik egymást.

3. Analóg - sokszínű harmónia

Az analóg színek kettő vagy három egymás melletti színt takarnak. Ezeknek a kombinációknak a nagy előnye, hogy bár a végeredmény kontrasztja visszafogottabb, mégis sokszínű. A harmónia oka, hogy ezek a színek természetes módon fedik át egymást. Ilyen például a kék és a zöld.

4. Háromszög - kontrasztos, sokszínű kombináció

A háromszög kombináció során három színt választunk ki úgy, hogy azok egyenlő távolságra vannak egymástól, tehát mintha berajzolnánk velük egy képzeletbeli szabályos háromszöget. Jó példa erre a kék, a sárga és a piros kombinációja. Ezek a színek megfelelően és kellően kontrasztosan egészítik ki egymást.

 

+1 tipp - A semleges színek passzolnak mindenhez

Semleges színeknek nevezzük a fehéret, a feketét és a szürke árnyalatait. Ezek lényegében nem tekinthetők színeknek, mivel nincsen színérzetünk velük kapcsolatban. Ezt könnyen tudjuk a saját előnyünkre fordítani, hiszen ennek a tulajdonságnak köszönhető, hogy az ilyen típusú kiegészítőket, cipőket a legtöbb szettünkkel könnyen tudjuk kombinálni!

A bejegyzés trackback címe:

https://noicipo.blog.hu/api/trackback/id/tr1413057422

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása